Aslen ayakkabıcı bir dedenin torunu, yine ayakkabıcı bir babanın kızı, Güzel Sanatlar Moda ve Aksesuar Tasarım bölümü mezunu, İzmirli Berna Uçkun Ataman'ın markası olan Ayakizi Sandalet, 2016 yılının Nisan ayında doğdu. Yaratılışında sandalet tutkusu başta olmak üzere; rahatlık ve farklılık arayışı büyük rol oynadı. Marka kurucusu ve tasarımcısı Berna Uçkun Ataman uzun yıllar süren profesyonel kariyerine "bir mola" diyerek ara vermişti. Ama bu molası, içindeki üretme tutkusu sebebiyle kısa sürdü.

Dede ve baba ayakkabıcı dediysek, masa başında oturanlardan değil, tezgahta parmak çürütmüş, pek çok çırağı ve kalfayı yetiştirmiş kıymetli zanaatkarlardan. Meslekler hep babadan oğula geçmeyecek ya bu kez babadan kızına geçti. Babanın bilgi ve tecrübesi, kızının fikir ve zevkiyle birleşince ortaya % 100 doğal deri ve kösele, tamamı el yapımı Ayakizi Sandalet markası çıktı.

Rahatlığı ön planda tutan, gösterişten uzak, sade, çabasız ve zamansız giyim tarzını seven herkesin severek kullanabileceği Ayakizi, Mitolojik tanrıçalarda aldığı ilhamla yaratılan birbirinden farklı modelleriyle, çeşitli satış noktalarında beğenilerinize sunuldu.

Siz de geçtiğiniz yollarda Ayakizi Sandalet ile bir #ayakizi bırakın.

Favorilerine Eklendi.